wtorek, 10 maja 2011

Jestem botem! Czyli o samochodach na wodę

W Internecie roi się od różnej maści ściemniaczy oferujących urządzenia, które pozwolą nam np. zaoszczędzić na paliwie, w zasadzie wszystko to ściema (ze skutecznych wynalazków do oszczędzania paliwa polecam rower, zaraz za nim jest nowszy samochód) niewarta nawet mojego komentarza, ale jedna strona mnie urzekła:

Uwaga. dopytywanie się na wszelkiego rodzaju forach o generator wodoru do samochodu będzie zawsze skutkowało wprowadzeniem pytającego w błąd. Jak wiadomo w Japonii już dawno, bo około dwudziestu lat temu, wynaleziono komputery które posiadają namiastkę sztucznej inteligencji i odpowiadają na zadawane pytania tak jak żywy człowiek. A więc gdy będziemy pytać o to, co jest w krajach wysoko rozwiniętych oczywistością, a generatory wodoru do różnych typów aut są w normalnej sprzedaży, zawsze odpowiedź , którą otrzymamy będzie sprowadzać się, do zasiania w pytającym wątpliwości, i w sumie, rezygnacji z generatora wodoru. W bardzo wielu wypadkach ludzie rozmawiający na forach na tematy poświęcone wykorzystaniu alternatywnych źródeł energii padają ofiarą, tak zwanych "r-botów" są to, inteligentne programy, podszywające się pod prawdziwych ludzi, potrafiące prowadzić wręcz aktorską konwersację a mające za zadanie nadzorować czyjś interes, tylko nie twój. Na ten cel zainteresowane instytucje przeznaczyły milionowe sumy. Większość naszego społeczeństwa w ogóle nie zdaje sobie z tego sprawy, a takie informacje jak właśnie ta. traktuje jak science fiction. Niestety to smutna prawda. Kto nie wierzy niech zapyta fachowców od informatyki. oni wszystko wyjaśnią. Aby już dobitnie udowodnić powyższą tezę należało bu przypomnieć że około dziesięciu lat temu największy szachista świata Kasparow, przegrał w szachy z komputerem. Obecnie podobne systemy sa zainstalowane w kilku miejscach w Polsce.
 Wyjaśnienie: Rejestruje się osoba fizyczna, a potem wprowadza „bota” programy te, są też nazywane „robotami”. Czerpią one możliwe odpowiedzi z bogatej bazy danych. Uaktywniają się gdy natrafią na zbiór zdań odpowiadających ich algorytmowi reakcji w danych tematach. Może to również dotyczyć sfery intymnej. Człowiek prowadzący dyskusję na różnych forach, jest zupełnie nieświadomy że rozmawia z robotem. Przykłady można by mnożyć. Powyższe wyjaśnienie niektóre osoby odkrywają dopiero po długim czasie spędzonym na forach ,lub na innych stronach o których nie śmiem tu nawet wspominać, a których treści się można domyśleć. Powyższy monit powinien dać do myślenia wielu osobom zupełnie nieświadomym tego procederu. Podsumowując. Kasparow przegrał. Nie oznacza to jednak że ty masz przegrać i nie przegrasz, zaopatrując się w nowoczesne ogniwo wodorowe !
źródło No i weź tu z takimi gadaj to Ci powiedzą żeś elektroniczny:)

 Zobaczmy teraz co oferuje nam pewien wielbiciel Matrixa na stronie o znajomo wyglądającym adresie aleegrospecial.pl.tl (phishing?)
Geniealnie prosty w konstrukcji i w montażu i niezwykle skuteczny, generator wodoru do pojazdów spalinowych. Ten niby niepozorny pojemnik zazwyczaj wypełniony roztworem wodnym, tak naprawdę jest wypełniony po brzegi ubitymi banknotami o nominale stu złotych. Jeśli tylko przeliczysz ile rocznie dziesiątków tysięcy złotych zostanie ci w kieszeni, bo nie wydasz ich już na drożejące wciąż paliwo
 Czyli montujemy sobie w samochodzie elektrolizer, który rozkłada wodę na tlen i wodór i tą mieszaninę gazów podaje na wlot powietrza do silnika, dzięki czemu zamiast na benzynie jeździmy na wodzie.


 Jak to działa naprawdę:

H2 + ½ O2 = H2O   ΔH° = -286 kJ/mol
 
Oznacza to mniej więcej, że spalając mol wodoru i pół mola tlenu otrzymamy jakieś 286 kJ energii (wartość z tablic chemicznych). Problem w tym, że aby rozłożyć wodę na tlen i wodór musimy dostarczyć dokładnie tyle samo energii, w przypadku elektrolizy jest to oczywiście energia elektryczna. Prąd w samochodzie nie bierze się znikąd, większe obciążenie alternatora powoduje, że potrzeba więcej energii mechanicznej, czyli silnik musi spalić więcej paliwa. Silniki benzynowe pracują ze sprawnością około 30% (40% dla ropniaków:p) a więc z energii mechanicznej zmarnowanej na zasilanie tej cudownej maszynki odzyskamy mniej niż 30% (sprawność elektrolizy i alternatora) w związku, z czym nasz samochód zamiast spalać mniej będzie spalał więcej. Dodatkowo samochody nie są przystosowane do spalania wodoru i nie wiadomo jak takie paliwo na nie podziała.

Wszystkich tych "ficzerów" możemy doświadczyć zamawiając urządzenie zrobione z termosu i kilku kabli za jedyne 407 złotych, dodatkowo możemy też kupić płytę "Jak zrobić auto na wodę" za jedyne 38 złotych. Nic tylko kupować.


Update: Jeśli ten artykuł Cię nie przekonuje i chcesz kupić taką zabawkę to lepiej zrób ją sam za darmo!
79 komentarzy:

 1. Widziałem kiedyś taką ofertę. Producent ponadto zaświadczał, że po rozłożeniu, rozdziela od siebie tlen i wodór i oddzielnie wprowadza do komory spalania - po co się trudzić, nie mam pojęcia.
  W każdym razie ze spalania wodoru powstaje duża ilość wody, przyśpieszającej korozję silnika, ponadto zaś mieszanka piorunująca spala się wybuchowo, a więc niekorzystnie dla silnika.
  Na Młodym Fizyku był kiedyś artykuł o znacznie prostszym pomyśle - wynalazca proponował nastrzykiwanie do komory spalania wody, co miało zwiększać prężność gazów powstających i tym samym zwiększać moc silnika.

  A co do botów - lepiej być posądzanym o nieistnienie, niż o bycie opłacanym przez wielkie korporacje czy wrogie rządy, co zdarza się sceptykom częściej i sam miałem okazję tego doświadczyć.

  Swoją drogą gratuluję rozruszania strony - gdy zaglądałem tu przed paroma dniami, miałeś jakieś 200 wejść na liczniku, a teraz widzę tu już parę tysięcy.

  OdpowiedzUsuń
 2. @zaciekawiony: to tak zwany wykop efekt, trochę ponad 9000(Sic!) wejść w ciągu 24h, później pewnie znowu będzie po kilka odwiedzin dziennie

  OdpowiedzUsuń
 3. Uroki wykopu, ale ja zostaje jako stały gość:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Aukurat mam ten generator. Posiadam zakład napraw pojazdów spalinowych w Suwałkach. Nie rozumiem pewnych stwierdzeń na blogu ponieważ nie jest wszystko zgodne z faktami. Po pierwsze nie trzeba wydatkować więcej czy tyle samo energii na uzyskiwanie wodoru, ponieważ stosuje się odpoweiedni katalizator który temu zapobiega. Autor bloga na pewno o tym nie wie i dalej brnie w swym fanatycznym zaślepieniu w pradawne reguły przestarzałych profesorów. Skamieliny dinozaurów są w naszym kraju niestety powszechne. Dlatego właśnie się nie rozwijamy i jesteśmy często wykorzystywani przez niedoinformowanie. Generator który zakupiłem dzięki stronie aleegrospecial, pracuje pięknie i daje olbrzymie ilości gazu, dzięki któremu oszczędzam dużo pieniędzy. "Nie masz cwaniaka nad Szczeciniaka" Bo ten człowiek który mi to sprzedał jest właśnie ze Szczecina i sam to zbudował ! jest moim zdaniem nie tylko geniuszem, ale przede wszystkim ma odwagę przeciwstawić się betonowi umysłowemu i intelektualnemu, który blokuje rozwój nie tylko poszczególnych ludzi, ale całego naszego kraju.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytając to chcę konkretów..jaki samochód spalanie przed i po instalacji- w litrach nie procentach,ile gazu wytwarza generator w ciągu minuty,jakie obciążenie prądu !!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Usuń
 5. "Aukurat mam ten generator. Posiadam zakład napraw pojazdów spalinowych w Suwałkach."
  Witamy sprzedawce magicznych generatorów i administratora strony aleegrospecial:) z chęcią wywalił bym twój komentarz ale niech tu zostanie jako kolejna porcja bzdur

  Tak się akurat składa ze autor bloga jak sama nazwa wskazuje jest chemikiem i wie że katalizator nie wpływa na ilość energii generowaną/pochłanianą przez reakcje więc nie ma to żadnego wpływu na bilans energetyczny reakcji.
  Swoją drogą masz chłopie fantazje, tekst o botach miażdż, ale teraz już musiałeś pojechać klasyką i wypomnieć naukowcom że nie znają się na własnych dziedzinach. Życzę szybkiego niepowodzenia w dalszym naciąganiu ludzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od 2006 roku interesuję się technologią wodorotlenową i atmosfera w obrębie srodowiska zajmujacego się tą technologią nie odbiega zasadniczo od innych dziedzin życia w PL. Z niektórych postów bije taką frustracją... Ale koniec z inwektywami i do rzeczy. Najpierw (2006) były to próby garażowe i jakieś proste generatorki z tzw. zapalniczką. Potem przyszedł czas na pierwsze EFIE. W 2011 zacząłem stosować VOLO chip'a. Na razie tylko kilka szt. (4). Na dniach zamówię VOLO FS2. Krótko powiem, to działa! Trochę więcej pokory Panowie!!! Ps. dla jasności w temacie, proszę zajrzeć na eBay, wpisać "hho generator", pokaże się ...dziesiąt stron pogrzebać proszę!!! a znajdziecie w niektórych opis o wiele bardziej rzeczowy od autora tego posta. A jeśli idzie o Pana Adamskiego... też mam na Jego temat mieszane uczucia. Działa wg mnie w słusznej sprawie, niestety wiedzy nie posiada za dużo. Nadrabia za to słowotokiem. W zadnym razie nie byłem i nie będę zwolennikiem garażowej produkcji na skalę wielkoseryjną... to nie te czasy. Wychodzą niesamowite knoty. I to tyle w temacie. A krytycznym poprzednikom mogę polecić obserwację technologii wodorotlenowej. Jeśli będziecie chcieli, Panie i Panowie :)) to zdążycie na ten pociąg. Pozdrawiam i niech moc będzie z Wami.

   Usuń
  2. eBay jako źródło wiedzy naukowej... to nawet przebija filmiki z YT

   Usuń
 6. Sabotowanie nic tu nie pomoże. Pisanie ludziom że to oszustwo tylko pogłebi zainteresowanie tym wynalazkiem. Udawadnianie na siłę że to nie prawda jest czystym sabotowaniem i terroryzmem w klasycznym wydaniu. Od razu widać że autor bloga reprazentuje wielkie lobby i bierze za to wielkie pieniądze. Lub nreprazentuje interesy innych krajów tylko nie Polski i Polskich obywateli. nie trudno mi to bedzie teraz udowodnić. Posłużę się najprostrzym jednak bardzo celnym strzałem (one schot !) Policja Amerykańska od dawna wykorzystuje podobne generatory i oszczędza bardzo dużo na paliwie. Gdybym mógł cię namierzyć terrtorysto. To był by tylko jeden strzał. !

  OdpowiedzUsuń
 7. Oto dowód że autor tego bloga jest wrogim elementem Polskiej społeczności i nie lezy w jego interesie powodzenie obywateli polskich. Poniżej link do filmu który pokazuje że policja Amerykańska stosuje właśnie bardzo podobne generatory wodoru dla zaoszczędzenia pieniedzy podatników. http://www.youtube.com/watch?v=Z9lyPQeoOoQ

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem wrogiem publicznym i terrorystą? COOL zawsze o tym marzyłem!

  A żeby jeszcze bardziej sabotować twój lewy interes opublikuje instrukcje jak zrobić ten magiczny generator za 3 złote (bo gdzieś tyle to jest warte)

  OdpowiedzUsuń
 9. Oj chemik nie popisałeś ty się. Papcio bin laden w grobie się przwraca. jak nic weźmie cię ze sobą jak niemiaszki dorwą cię za te bakterie hi, hi, hi

  OdpowiedzUsuń
 10. Chemik napisał - "Blog o chemicznych ciekawostkach, które nie mają sensu" Tylko w związku z tym co w linkach pod komentażem to też nie ma sensu czy tak naprawdę ten blog jest bez sensu ?
  http://allegro.pl/auto-na-wode-generator-wodoru-hho-wysylka-48h-i1650081935.html

  http://allegro.pl/kompletna-instalacja-wodorowa-hho-benzyna-i1648112694.html

  OdpowiedzUsuń
 11. Pierwszy z linków to dokładnie te same urządzenie które jest opisane w poście a druga aukcja to w ogóle wypas bo cenią się jeszcze bardziej i twierdzą że:
  "Elektroliza wody jest najprostszym sposobem przemysłowego otrzymywania wodoru i tlenu o bardzo wysokiej czystości (wodór najwyższej czystości, przekraczającej 99,9%)"
  co jest nieprawdą gdyż na dzień dzisiejszy najtańszym źródłem wodoru jest konwersja metanu lub zgazowanie węgla a źródłem tlenu jest po prostu powietrze. Jakby kogoś interesował to o kosztach otrzymywania wodoru różnymi metodami i o samych metodach można poczytać w artykule:
  http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0360319909018059

  OdpowiedzUsuń
 12. Panie chemik. To co pan tu wysmarowałeś w pocie czoła ni jak kupy się nie trzyma. Ja też jestem posiadaczem pdobnego generatora i dla mnie to co pan tu wypisujesz i trujesz to dla mnie zwykłego człowieka bajki i banialuki. ja nie znam się na chemi, ale widzę co mi działa a co nie. A to co niedawno zakupiłem działa. Daj pan sobie spokój bo to już jst śmieszne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Następny który twierdzi że to działa,krótko auto,pojemność ilość wytwarzanego gazu w ciągu minuty oraz jaki jest spadek paliwa w litrach, a potem będziemy dalej dyskutować

   Usuń
 13. No bo jak się to sprzedaje to musi działać co nie?przeczytaj lepiej ostatnie zdanie w poście i skończ już spamować bo aż mi się chce zablokować możliwość dodawania komentarzy dla niezalogowanych

  OdpowiedzUsuń
 14. Ciekawa dyskusja nie na temat :)
  Mam pytanie do Wkurzonego Chemika:
  Czy jesteś w stanie wyobrazić sobie taką sytuację że materia zachowa się w sposób którego nie uda się do końca przewidzieć i obliczyć ? Że jednak działa i zużycie benzyny spada drastycznie :) Mój wujek lata temu zgłosił wynalazek takiego urządzenia do wspomagania spalania w silnikach diesla i to też wyglądało na zbyt proste aby mogło działać. A jednak :) i efekt był podobny jak tu opisują.

  OdpowiedzUsuń
 15. Jak Chcesz żeby było na temat to pisz na temat a nie zadajesz jakieś filozoficzno-egzystencjalne pytania. Koleś od HHO jest oszustem bo sprzedajeje termos za 400zł i twierdzi że jak ktoś się z nim nie zgadza to jest programem komputerowym.

  OdpowiedzUsuń
 16. Niestety tragiczny jest poziom wiedzy. Przecież idea zastosowania generatora wodoru zasilanego energią z silnika jest z góry jakąś piramidalna pomyłką. Nigdy nie wyciągniemy więcej energii niż włożyliśmy, wręcz przeciwnie. Więc wszelkie banialuki o oszczędności to MIT. Powinny to już wiedzieć dzieciaki z podstawówki. Chemik wam to pokazał czarno na białym a wy i tak tego nie przyjmujecie do wiadomości mówiąc coś o jakichś cudownych katalizatorach. Nie umiecie swojej tezy poprzeć w żaden sposób racjonalnie. Jeden fakt: energia znikąd się nie bierze, a wy wydajecie się tak twierdzić. Trochę to tak jakby spaliny przerabiać z powrotem na benzynę i ponownie ją spalać. Cuda wianki, istne perpetuum mobile haha...

  OdpowiedzUsuń
 17. Jeżeli jest tak, jak mówisz, Wkurzony Chemiku, to na jakiej zasadzie uzyskał energię z wody pan Jan Gulak?
  Tam też osiąga się "coś z niczego".

  OdpowiedzUsuń
 18. Raczej tam też osiąga się "nic z niczego"

  A swoja drogą to Gulak plącze się w zeznaniach, raz twierdzi że dodatek pary powoduje wzrost sprawności silnika innym razem twierdzi że dodaje do wody jakiejś tajemniczej substancji która rozkłada ją na tlen i wodór więc jego wynalazek śmierdzi ściemą na kilometr a wiarygodnych testów brak

  OdpowiedzUsuń
 19. LOL, doskonale się ubawiłem ;)
  Pozdro Chemik ;)

  OdpowiedzUsuń
 20. Ale metoda Gulaka jest taka że pare otrzymujemy przez podgrzanie wody na kolektorze wydechowym wiec nie tracimy energii z silnika.Tylko co dodać do wody "Wkurzony Chemiku".Poświęce samochód na test i zobaczymy co będzie sie działo po podłączeniu pary z zewnątrz

  OdpowiedzUsuń
 21. http://www.youtube.com/watch?v=-OAfuvRv3zk

  znalazłem film z Panem który twierdzi że oszczędza 5 litrów/100km LPG w 4 litrowym Jeep Grand Cherokee

  kłamie?

  OdpowiedzUsuń
 22. przecież to film sprzedawcy termosogeneratorów zresztą powyższy komentarz chyba też...

  OdpowiedzUsuń
 23. Widziałem chyba profesjonalne generatory
  na takiej stronie www.generatorywodoru.pl
  Jest tam nawet wywiad z tym gościem

  OdpowiedzUsuń
 24. Witaj
  Sledze ostatnio w sieci dyskusje nad ta koncepcja i faktycznie z punktu fizyczno-chemicznego wydaje się to bzdurą - bilans energetyczny jest zerowy przy 100% sprawności (w praktyce ujemny)...
  Już miałem włożyć calą HHO-rewolucje miedzy bajki ale zastanowiła mnie taka możliwość:
  ludzie piszą o spadku spalania - czy jest szansa ze taki spadek mógłby wynikać z poprawy sprawności silnika (jak sam zauważasz jest niska - ok 30%) wynikającej z obecnosci mieszaniny HHO w komorze spalania. Gdyby faktycznie benzyna była spalana efektywniej otrzymywalibyśmy wiecej energii z każdego suwu pracy tłoka, być może nadwyżka byłaby na tyle spora że pokrywałaby wydatek energii na elektrolize i zostawałoby jeszcze na "dodatkowa moc" silnika (?) Podkreślam tutaj, że chodzi mi o zwiekszenie SPRAWNOŚCI procesu spalania beznzyny a nie wyłącznie uzyskanie energii z procesu 2H+O...

  Swoją drogą ciekawa dyskusje znalazłem na elektroda.pl - argumenty sa na poziomie, poparte kalkulacjami - mimo to nikomu na ponad 30 str. watku nie udało sie jednoznacznie obalić ani udowodnić tej teorii :)

  OdpowiedzUsuń
 25. zwróć uwagę że entuzjaści i sprzedawcy HHO twierdzą że możliwe jest zasilenie silnika tylko i wyłącznie HHO co jest bezdyskusyjnie niemożliwe, te 30% wynika z termodynamiki i i jest zależne przede wszystkim od stopnia sprężania więc dodatek gazu(który jest śladowy) nie może na to wpływać, może wpływać na sprawność spalania z tym że ta już dawno w silnikach osiągnęła ~100%

  jeśli wspominasz elektrodę to zauważ że zaproponowano tam test który mógłby rozwiać wszelkie wątpliwości z tym że z umową że przegrany pokrywa koszty, zgadnij kto zrezygnował:)

  OdpowiedzUsuń
 26. właśnie pod koniec uwagi są ciekawsze.Nie idzie tu o perpetuum mobile,ale o możliwość podniesienia sprawnosci silnika na paliwo "węglowodorowe".Coś pośredniego między "boostem" po wtrysku wody a możliwym usprawnieniem spalania cząstek paliwa w otoczeniu wody "in statu nascendi",co mogłoby podnosić sprawność takiego silnika.

  OdpowiedzUsuń
 27. "możliwym usprawnieniem spalania cząstek paliwa w otoczeniu wody "in statu nascendi"

  trzeba było w podstawówce na chemii uważać, w wyniku całkowitego spalania węglowodorów powstaje woda i dwutlenek węgla na dodatek im krótszy węglowodór tym więcej wody na gram paliwa więc samochody na benzynę powinny byś mniej wydajne od LPG bardziej od diesla a jest dokładnie na odwrót nie mówiąc już o metanie(CNG) czy metanolu(ten jest paliwem np w wyścigach IndyCar)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
  3. adamski kup maść i idź stąd

   Usuń
 28. bardzo proszę sprzedawców tych magicznych termosów o nie pisanie więcej komentarzy w stylu "a ja mam i używam" gdyż to bardzo szybko wychodzi na jaw kto jest prawdziwym autorem

  OdpowiedzUsuń
 29. Chcę zabrać swój skromny głos i niestety jak na razie to działanie proponowanych generatorów do samochodów odbieram jako rodzaj czarów lub coś w tym stylu. Materiały, które są prezentowane budzą wątpliwości i nie wiem czy jest ktoś kto będzie w sposób odpowiedzialny bronił tej idei, chyba dla idei. Twarde obliczenia w zderzeniu z opowieściami niby użytkowników nie pozostawiają złudzeń.

  OdpowiedzUsuń
 30. "przecież to film sprzedawcy termosogeneratorów zresztą powyższy komentarz chyba też... "

  nie jestem sprzedawcą tylko zainteresował mnie temat a Ciebie jest inne spojrzenie na HHO więc piszę aby porównać popytać i porozmawiać, gdyż też wzbudziło to moje wątpliwości, a mam nosa do różnych sztuczek więc chciałem posłuchać nie tylko entuzjastów i sprzedawców.

  OdpowiedzUsuń
 31. Może by tak gwarancja za zwrot jak nie działa. Czemu tego sklepy nie oferują a tylko sprzedaż przez internet to też jest ciekawe ?
  www.polska-gazowy-kuwejt.awsome.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się kolego,zwrot towaru plus kwota za założenie i dodatkowo za jeden rok wydania kasy za paliwo.To sprzedawcy by wtedy to wycofali to ze sprzedaży lub by byli pewni tego co sprzedają dając taką GWARANCJE !!!

   Usuń
 32. Panie Chemik dlaczego pominąłeś kwestię sprawności alternatora, który jak twierdzą specjaliści wynosi 80%?
  Twierdzisz, że sklepy tego nie oferują bo już w Internecie to nie są sklepy. Czyli o tym co jest czym decyduje forma, a nie fakty - ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no to z mniej niż 30% zrobi się mniej niż 24% (80%z 30%) a 24% to ciągle mniej od 30% więc wszystko się zgadza;)po prostu nie znałem i pominąłem bo wiedziałem że i tak będzie mniej(bo sprawności powyżej 100% nic mieć nie może)

   Usuń
  2. Panowie, prawda jest taka , że fizyki nie da się oszukać.Jeśli ktoś upiera się przy jakimś spisku światowego lobby , to niech się zapiszę do partii PIS. Niestety jak wiemy w przyrodzie nie ma nic za darmo.Jesli ktos woli ( zamiast stosować podstawy fizyki ) traktować sprawę tylko i wyłącznie na chłopski rozum to gratuluję ,ale wiedza naprawdę jest niezbędna do zrozumienia tematu .Panowie tzw. "generatory HHO" to czysty cyrk! Jak wogólę można pomyśleć , że to może działać?
   Panie autorze mam coś lepszego i to może działać! Samochód na wodę działający na zasadzie oddzysku energii generowanej jako straty przez układ wydechowy( energii cieplnej) , za pośrednictwem wody(najlepiej gorącej) zamieniając ją w parę . Nastepnie para wprowadzona do komory spalania przez krótki moment poddana działaniu ogromnym ciśnieniom i temperaturze tysięcy stopni( przez ten ułamek sekundy suwu pracy w silniku diesel)rozpada się na atom tlenu i dwa wodoru , które zostają ponownie spalone.Dzięki temu część energii z paliwa diesel poświęcona na rozpad cząsteczki pary jest odzyskiwana w prawie 100 procentach + zgromadzona wcześniej energia cieplna z kolektora wydechowego.Oczywiście Srednia temperatura pracy silnika spada ,energia cieplna zamieniana jest powrotnie na energę mechaniczną i to moze działać.
   pozdrawiam Robert Kalinowski

   Usuń
  3. Ten system wymyślił pan spod Kielc. Niejaki Pan Gulak. Chyba o tym mówisz?

   Usuń
 33. Gościu który jest pod nazwą anonimowy to tak zwany jerzyadamski Zwykły oszust, który wciska ludziom pseudo generator i nie ma żadnego zakładu w Suwałkach próbuje tylko sam sobie napędzić klientów. -poprostu przybiera różne tożsamości żeby jeszcze ktoś uwierzył że można zaoszczędzić i kupił od niego jego generator. Czas tego oszusta dobiegnie końca niebawem
  http://teoriachaosu.com.pl/?p=451

  http://teoriachaosu.com.pl/?p=427

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam serdecznie.
   Pochodzę z Suwałk. Podrzucono mi tą stronę. Jakaś bestia podszyła się pod mego meila, użyła innej nazwy, ale nie znała kodu. Powiem krótko z przeczytanych informacji i wartości słownych bez wątpienia jest to Adamski który podszywa się pod wszystkich aby sprzedać swoje nędzne wynalazki które nic nie mają z uczciwością a nie \mówiąc już o wydajności. Tak zajmuje się mechaniką samochodową ale tylko elektroniką komputerową i montażem instalacji gazowych. Gościu który podszył się pod zakład w ogóle nie ma zielonego pojęcia co robię. Natomiast kupiłem jego-Adamskiego wynalazek za 420 zł i go musiałem zdemontować ponieważ o mały włos nie doszło do wybuchu. Posiadam wszystkie resztki które będą służyły w razie sprawy jako dowód, również dla młodego pokolenia jak nie powinno się robić coś poważnego. Zacząłem szczegółowo analizować to istna fantazja nic nie mająca wspólnego z generatorem. Całkowity brak jakiejkolwiek wiedzy w budowie, brak jakiegokolwiek bezpieczeństwa w obsłudze nie mówiąc już o użytkowaniu. Na wszelką okoliczność mówię dość tak obskórnej i wyrafinowanej bezczelności, kłamstwa i oszustwa Panie Adamski anonimowy, występowałeś również pod loginem Polacy, Faraon i innymi..
   Pozdrawiam wszystkich uczciwych uczestników forum. Wszyscy możecie śmiało wypowiadać na wszystkich forach, że instrukcje budowy jak również generatory P.Adamskiego są zagrożeniem dla ludzi bez jakiejkolwiek złośliwości.
   pozdrawiam

   Usuń
  2. Chemiku. Tak na skrócie nie mów nigdy nie. Naukowcy taż się mylą!!!!!!!!!
   http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=bhxQgxTM1xg
   pozdrawiam

   Usuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  4. kolejny filmik.. ja jestem leniwy i nie chce mi się ich kręcić więc wyobraź sobie że oglądasz na YT jak podchodzę do samochodu, podnoszę maskę, pokazuje na bebechy i mówię że te wasze HHO nie ma prawa działać i już. skoro tak bardzo wierzycie filmikom więc to powinien być dla was ostateczny dowód:)

   Usuń
  5. Obawiam się, że nie do końca rozumiesz procesy spalania mieszanki w silniku oraz reakcje tam zachodzące. Wypowiem się po próbie. Polecam moją odpowiedź dla Raytheon ...

   Usuń
  6. Ciągle nie rozumiem jaki jest problem z niektórymi , którzy ciągle wierzą w banialuki z wodorem . Na chłopski rozum panowie - weźmy 5 ltr gazowego czystego wodoru ( trzeba kilku minut ,aby go wytworzyć oraz prądu o natęzeniu kilkunastu - kilkudziesięciu amper)wodór ten ,chcąc spalić w silniku spalinowym, potrzebuje 2.5 litra czystego tlenu. W powietrzu jest go ok. 21proc. więc potrzebujemy ok. 13 litrów powietrza co daje nam 18 litrów mieszanki ,którą to silnik 4litrowy zassa w kolejnych 3 - 4 pełych obrotów 1000 obrotów na minutę tj.4 obroty na ok. 3 sek max .Wniosek ? jeśli nawet dostaniecie te pięc litrów za darmo to nie ujedziecie na nich nawet 200 metrów. Z jednego litra bęzyny powstaje około 280 litrów benzyny w stanie gazowym czyli ponad 1000 litrów mieszanki. Tyle potrzeba do przejechania ok.10km odcinka prostej drogi.

   Usuń
 34. ciekawe kiedy pan Adamski zacznie sprzedawać generator sprzężony z silnikiem DC podłączanym do gniazdka ... a tak btw - bardzo fajny blog, zachęcam do dalszej pracy. Jako okazyjny popularyzator nauki w Polsce wiem, że nie jest to łatwe zajęcie, ale czytając i słuchając wypowiedzi niektórych zdaję sobie sprawę z konieczności takiego działania. Niesamowite, że wystarczy kilka wagarów, bądź nieuwaga na lekcjach ścisłych przedmiotów w szkołach podstawowych/średnich, żeby 30-50 lat później wydać 400 zł na coś co po prostu nie ma prawa działać. Ciekawi mnie tylko, czy sklepu online pana Adamskiego nie powinno się gdzieś zgłosić, bo jak ktoś sprzedaje części do samochodów, które jednak stanowią dość duże zagrożenie dla pasażerów, bez żadnych ostrzeżeń to to chyba średnio legalne....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby geniusze kierowali się legalnością, przepisami i prawem pewnie siedziałbyś tam gdzie jest Twoje miejsce czyli na drzewie - bo strach zejść. Najpierw zrozum, później spróbuj, potem wylicz i pisz co wyszło. Ja wydam troszkę kasy i spróbuję, poprawię, wykorzystam swoją wiedzę praktyczną i dopiero się wypowiem. Turbosprężarka też nie ma prawa działać bo wykorzystuje energię spalin.... kretyńskie perpetum-mobile!!!

   Usuń
  2. Przepraszam ,ale turbo doładowanie jak najbardziej ma prawo działać - jest jak najdalej od perpetum mobille- ,ma za zadanie podnieść moc silnika przez doładowaie do komory spalania większej porcji mieszanki kosztem energii wydmuchiwanych spalin(proste), ale nie obniżyć poziom spalania paliwa, choć procesy towarzyszące są duuuużo bardziej skomplikowane niż elektroliza wody , to jednak jak najbardzej uzasadnione fizycznie.Wzrasta nieco sprawność silnika przez co moc i moment. Wykorzystanie energii cieplnej (która jest zaliczona na poczet strat) wtórnie jako energii mechanicznej to zupełnie inna para kaloszy - mówię o energi cieplnej odzyskanej z kolektora wydechowego.Upieram się przy kolejności : wylicz , spróbuj, zrozum i pisz co wyszło

   Usuń
 35. Dlatego ja jako jedyny nie boję się opisać,mam założoną taką instalacje HHO, w silniku diesla 2.5l bez komputerów,wytwarzanie gazu 2 litrów w ciągu minuty i przy poborze prądu około 22A i na trasie spalanie jest większe o 1 litr ON na 100km przy działającym generatorze.

  Zachecam wszystkich którzy twierdzą że jest to nie prawda a mianowicie p.Adamskiego o kontakt ze mną,a udowodnie TO oraz obciąże kosztami osobę która twierdzi inaczej.
  ...a z mojej strony jak ktoś mi potwierdzi że przynosi to korzyści w zaoszczędzeniu paliwa jestem wstanie ogłosić publicznie w tv TVN że jest to prawda...

  OdpowiedzUsuń
 36. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 37. panie Adamski przykro mi ale Putin z żydami i masonami płaci mi za usuwanie tych odkrywczych komentarzy

  OdpowiedzUsuń
 38. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 39. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. niestety panie adamski, znowu mam rozkaz z Moskwy żeby usunąć

   Usuń
 40. Drogi Chemiku

  Ta technologia lub twierdzenie o obniżonym spalaniu i podniesieniu mocy bardzo absorbuje uwagę, a ten blog jeszcze bardziej. Nie ukrywam, że nie mam żadnego wykształcenia ani doświadczenia w procesach i zjawiskach chemicznych i fizycznych tu opisanych. Chciałby zwrócić uwagę na kilka rożnych kwestii:

  1 Kim jesteś by obalać nawet abstrakcyjne teorie które możemy przeczytać lub obejrzeć na yt dotyczące zjawisk nie zrozumiałych dla zwykłego zjadacza benzyny (wykształcenie, ukończona szkoła, kierunek, specjalizacja lub zdobyte doświadczenie). W internecie jest to co wrzucimy, lecz by w 100% coś obalić trzeba dowodów i ogromnej wiedzy w tym temacie.

  2 Poziom Twoich wypowiedzi i komentarzy :

  "kolejny filmik. ja jestem leniwy i nie chce mi się ich kręcić więc wyobraź sobie że oglądasz na YT jak podchodzę do samochodu, podnoszę maskę, pokazuje na bebechy i mówię że te wasze HHO nie ma prawa działać i już. skoro tak bardzo wierzycie filmikom więc to powinien być dla was ostateczny dowód:)"
  "Jestem wrogiem publicznym i terrorystą? COOL zawsze o tym marzyłem!"
  "panie Adamski przykro mi ale Putin z żydami i masonami płaci mi za usuwanie tych odkrywczych komentarzy"

  już nasuwa nam pewne sugestie dotyczące Twojego wieku, wykształcenia, i z pewnością o wiedzy i doświadczeniu.

  3 Dlaczego w internecie z nielicznymi wyjątkami brak jest zdenerwowanych ludzi którzy wyrzucili pieniądze w błoto kupując ten produkt? Właściwie nikt(z nielicznymi wyjątkami) nie opisuje że to w ogóle nie działa w jego aucie albo że spalanie nawet wzrosło, a przecież produkt jest już jakiś czas na rynku i pewna ilość została już nabyta przez klientów. Blogi i fora powinny kipieć w tej materii od oszukanych klientów.

  4 Umieszczenie komunikatu w TVN informując, że to działa lub nie może tylko zachęcić bądź zniechęcić ludzi do tego rozwiązania, jednak rzeczywistości nie zmieni - parafrazując klasyka "tatusia oszukasz, mamusię oszukasz, kolegę oszukasz, ale życia nie oszukasz"

  5 Skoro nie działa udowodnijmy to ludziom. Zaprośmy któregokolwiek sprzedawcę i jego produkt i pokażmy na aucie że to nie działa, a co więcej jak tu było opisane zwiększa spalanie. Przedstawiłeś drogi Chemiku propozycję zrobienia testu tego urządzenia, gdzie przegrywający pokrywa koszty pokazu - z nauki i wyprowadzania ludzi z błędu (jestem przekonany że taki cel Ci przyświeca)chcesz zrobić zakład?

  5 Nie bronię wspomnianego jednego z konstruktorów tej innowacji -nie jestem zwolennikiem produkcji "chałupniczej" szczególnie, że mamy do czynienia z amatorską elektroniką o stosunkowo wysokim napięciu pod maską auta często benzynowego lub LPG, lecz może warto racjonalnie przyjrzeć się tej sprawie?

  6 Życzę powodzenia w budującej konwersacji kiedy drogi Chemiku usuwasz posty bez podania racjonalnego powodu; ciekaw jestem czy mój też zostanie usunięty...

  7 Ostatnia kwesta - jestem przekonany, że drogi Chemiku działasz na tym blogu z własnego przekonania. Jeśli jak wcześniej było wysnute jakaś organizacja bądź grupa ludzi zleciła ci obalenie tej teorii to śmie twierdzić, że albo nie zapłacili by za tak zrealizowane zlecenie albo żądali by zwrotu pieniędzy, bo czytając tego bloga zwątpili by sami w zlecona teorie.

  Pozdrawiam serdecznie i jestem otwarty na dalszą konwersację.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1) Jestem anonimowym internautą. Prowadzenie blogu, który jest głównie satyryczny nie nakłada na mnie obowiązku przedstawienia dyplomu ukończenia wyższej uczelni. Podkreślam, że to wcale nie oznacza, że go nie posiadam, jest to po prostu nieweryfikowalne. A tak btw to jestem studentem PhD zajmującym się bioelektrochemią.
   A masz jakieś dowody z poza yt, że to jednak działa, jakieś publikacje naukowe?
   2) A jakie sugestie na temat „wieku, wykształcenia, i z pewnością o wiedzy” możesz wyciągnąć z tego materiału:
   http://www.youtube.com/watch?v=ekow3p1eDEg
   i teraz sprawdź, jakie szkoły pokończyli ci panowie, dodatkowo obejrzyj więcej skeczy i parę odcinków Housa to może będziesz wiedział, co to sarkazm i ironia
   3) Nie ma też ludzi niezadowolonych z plastrów aikido, głównie, dlatego że się wstydzą przyznać do błędu, łot natura ludzka.
   4) To chyba nie do mnie, ale totalnie nie wiem, o co Ci chodzi
   5) Racjonalnie powinno wystarczyć zasada zachowania energii + odmowa autora tejże cudownej termosotechnologi wzięcia udziału w teście przy umowie, że przegrany zwraca koszty
   http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1022013-870.html#9725242
   6) Możesz wierzyć lub nie, ale tamte komentarze w żaden sposób nie były konstruktywne
   7) Czyli jednak nie wierzysz, że Putin mi płaci? A tak było blisko dekonspiracji…

   Usuń
  2. Na początek postu chciałbym jeszcze zaznaczyć jedną ważną kwestię, że instalacja generująca gaz HHO, którym jest zasilane auto w obecnym świetle prawa w Polsce jest instalacją nielegalną - prawo nie przewiduje takiego źródła napędu i myślę, że to również ma wpływ nie tyle na zakup co na mniejsze zainteresowanie tym rozwiązaniem. Jeden z ludzi oferujących te instalacje szczerze i brutalnie napisał na swojej stronie, że montuje tą instalacje na ryzyko nabywcy, gdyż ta instalacja nie jest legalna i nie może służyć zgodnie z przepisami jako źródło napędu w aucie drogowym.
   Przechodząc od ogółu do szczegółu.

   AD.3 może i nie ma nigdy nie sprawdzałem, ale użytkownicy na niektórych forach mogą czuć się anonimowi i dlaczego wtedy mieli by się nie przyznawać i ostrzegać innych chodź by ze złości spowodowanej wyrzuceniem pieniędzy w błoto?

   AD 4 To było odniesienie do:
   "...a z mojej strony jak ktoś mi potwierdzi że przynosi to korzyści w zaoszczędzeniu paliwa jestem wstanie ogłosić publicznie w tv TVN że jest to prawda..." Ta wypowiedź trochę gryzie się z faktem, że jak napisałeś, chciałbyś z oczywistych względów pozostać anonimowy.

   AD 5 tak zauważalna niechęć autora do sprawdzenia jego własnego wynalazku powinna dać do myślenia, ale to jest produkt oferowany nie tylko przez jedną osobę - wujek google pokazuje, że towar zaczyna działać jak wirus coraz więcej osób, podmiotów go oferuje (bez względu na to czy ten produkt działa czy nie - jest go coraz więcej - to fakt).

   AD 6 Znacznie lepiej wyglądają niekonstruktywne komentarze niż ich kasowanie bez racjonalnego powodu - to tak jak by dyskutować z osobą z zakneblowanymi ustami - jest duża szansa że ją przegadasz a zakneblowany osobnik nie powie nic niewygodnego. Metoda rodem z systemu totalitarnego.

   AD 7 Moim skromnym zdaniem próbujesz się porównywać z geniuszem dr. House, albo jesteś geniuszem, lecz pozostawiam to pytanie bez odpowiedzi - bo właściwie niewiele zmieni w dyskusji.

   Wracając do meritum:
   Przyjrzyjmy się sprawie w inny sposób z kąt zainteresowanie tą technologią w USA gdzie paliwo jest znacznie tańsze jak w Europie i szacowane profity są stosunkowo mniejsze w porównaniu do warunków Europejskich? Wprowadzono to źródło energii w flotowych radiowozach policji w wielu stanach:
   http://www.youtube.com/watch?v=vOI02hIUMAU
   http://honeapathsc.blogspot.com/2011/08/honea-path-police-department-breaks.html

   Zkąt zainteresowanie na obcojęzycznych forach?
   http://forums.alternative-energy-news.info/thread-110.html
   http://hho-gas-hybrid-cars.wilsdomain.com/hho-gas-hho-gas-hybrid-car/

   Znalazłem coś co nie jest oficjalną potwierdzoną i sprawdzoną publikacją naukową, ale przedstawia kilka faktów i autor próbuje spojrzeć obiektywnym okiem na sprawę:
   http://www.konstrukcjeinzynierskie.pl/wybor-redakcji/659-hho-energia-z-wody.html

   Następnie mamy jeszcze materiał z politechniki Lubelskiej o ich już dość sławnej Corsie:
   http://www.mmlublin.pl/413006/2012/5/15/politechnika-lubelska-prezentuje-samochod-na-wodor?category=news

   Podobnie jak Ty jestem otwarty na potwierdzenie lub potępienie teorii i tu mam prośbę do Ciebie drogi Chemiku i do czytelników forum - uprzejmie proszę o dowody - może artykuły naukowe, niezależne testy (jeśli kiedykolwiek miały miejsce)może relacje z waszej eksploatacji tego urządzenia z konkretnymi danymi i liczbami.

   Jak do tej pory nadal mamy kontrowersje, pytania bez odpowiedzi i mało dowodów. Jak na razie przypominamy trochę dziecko we mgle. Szczerze bardzo bym chciał byśmy jeśli to możliwe udowodnili sobie nawzajem, że ta technologia naprawdę działa tak jak jest opisana bądź to jedna wielka bańka mydlana.

   Usuń
  3. 4) to nie mój komentarz
   5) na allegro jest też wielu sprzedawców oferujących zioła na powiększenie penisa, to wcale nie oznacza, że są one skuteczne. Oznacza to, że są idioci, którzy to kupią
   6) nie, specjalnie dla Ciebie zostawiłem jeden poniżej żebyś zobaczył, z czym mam do czynienia
   7)z nikim się nie porównuje. Po prostu ironia i wyśmiewanie głupot, które dla mnie są oczywiste to mój styl działania
   I znowu odniesienia do dziwnych stronek i filmików z YT
   To, że jakiś wiejski szeryf zainstalował te ustrojstwo w swojej bryce nie znaczy, że jest to instalowane masowo. Czy forum o świętym Mikołaju potwierdza jego istnienie? Ten niby naukowy artykuł to naprawdę naukowy bełkot bez podanych źródeł a badania z politechniki Lubelskiej dotyczą zasilania wodorem z butli zwykłego silnika, co nie ma z HHO nic wspólnego
   I teraz nie wiem czy to wszystko z niewiedzy czy celowo manipulujesz faktami

   Jeszcze raz Ci to wyjaśnię:
   Termosogenerator nie ma prawa działać gdyż zgodnie z zasadą zachowania energii do rozbicia cząsteczki na tlen i wodór potrzeba, co najmniej tyle energii ile uzyska się z reakcji odwrotnej to jest spalania, czyli jest to zwykłe perpetuum mobile
   Dodatkowo powtórzę, że obecnie najtańszym źródłem wodoru jest konwersja metanu z parą wodną, od której elektroliza wody jest ponad dwa razy droższa:
   http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0360319909018059

   Usuń
 41. Tutaj wyjaśnienia nie pomogą. Wkurzony chemik to przecież chory jakiś na głowę. On nie bez powodu każe rejestrować się a więc może być niebezpieczny. Więc uważajcie ludzie po mimo że ten facet już został zgłoszony gdzie trzeba.

  OdpowiedzUsuń
 42. Być może problem jest w tym czy silnik ma jeszcze swoją nominalną sprawność mechaniczną lub ją utracił i oszczędności nie będzie bez względu na jakie paliwo jest napędzany ,a + hho da stratę zamiast oszczędności?

  OdpowiedzUsuń
 43. Taaa.
  Czytając niektóre wypowiedzi czułem się jakbym brał udział w skeczach kabaretowych.Przestaje mnie już powoli dziwić iż PiS ma tylu zwolenników,no bo przy takim poziomie wiedzy istanie umysłu to już najprostrza droga do zatankowania wody do baku i rozpalenia pod kotłem.Też będzie działać i benzyny nie zeżre bo wystarczy drewna lub węgla podsypać i wiiioooo. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 44. Wtrącę co nieco:
  1 - nalałem wody, jest zima, -15oC i... w baniaku mam lód, a nie wodę(auto stoi na zewnątrz) - co wtedy?
  2 - Paweł napisał o dopuszczalnych w kraju paliwach - nie wkurza nikogo to, że rząd nam dyktuje czym mamy napędzać nasze własne pojazdy?

  OdpowiedzUsuń
 45. Ciekawi mnie rzecz, że elektrolizer jest nazywany od kogoś tam, generator hho to jest to samo. Skoro ta rzecz została opatentowana w 1925r. to współczesne raczej nie można nazywać od imienia jakiegoś gościa, bo jest to powielenie tego co jest.

  Swoją drogą jak ma być dobrze dla każdego, skoro przy poszukiwaniu alternatywnych źródeł dla każdego, większość chce zarobić na tym, a w miarę jedzenia apetyt rośnie.

  OdpowiedzUsuń
 46. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 47. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisz post normalnie bez zbędnego pierdololo o usuwaniu niewygodnej prawdy i bez pytań, na które odpowiedź padła wyżej to odpisze, w przeciwnym wypadku usuń konto

   http://www.youtube.com/watch?v=p7fB06S8Bq8

   Usuń
  2. brawo czyli normalnie nie potrafisz

   Usuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
  4. mam powód - twój buldupy
   let it rise

   Usuń
 48. Widzę, że to już dwa lata od kiedy nikt tu nie zagląda. Ufam ludziom, którzy znają się na temacie (chemik). Proszę Cię policz. Jeżeli wytworzysz 5l wodoru na 1 min przy zużyciu prądu 30A, 12V to jest 360 Wat. Załóżmy, że wytworzony wodór ogrzewa kocioł paląc się przez 24 h na dobę a jeden Kw kosztuje 0,50zł do 0,80 zł. Ile zapłacisz za wygenerowane gazu potrzebnego do ogrzania domu 100 m2. Wynik cię zaskoczy. (((To działa))). I nie truje ludzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ludzi troche zagląda ale tylko adamski pisze komentarze a ja odpowiadam. Minimalna ilośc energi elektrycznej potrzebna do wytworzenia wodoru potrzebnego do otrzymania 1kWh ciepła to 1kwh tak więc biorąc pod uwagę straty i koszt instalacji znacznie bardziej opłaca się ogrzewanie elektryczne.
   ps a ten dom to jest na sprzedaż?

   Usuń
 49. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 50. Ciekawie opisane. Czekam na jeszcze więcej.

  OdpowiedzUsuń