wtorek, 1 marca 2011

Negative Ions

Pewien filtr wody z allegro ma ciekawe właściwości:


Jestem ciekaw czy nasze polski jony ujemne (zwane anionami) np. te z węgla który jest magnezem też to potrafią.
Aukcje filtrów to w ogóle niezła kopalnia absurdów, zobaczmy fragment innej:

 No to się porobiło jedna połowa cząsteczki wody ma inne pH od drugiej (niesymetryczne jakieś) może to dlatego że po elektrolizie mamy połowę tlenu i dwie połowy wodoru:). Niżej mamy kolejny fenomen zwany srebrem koloidalnym, tutaj oddalany na niższą półkę, albo nawet pod ladę.

Już mi się rysuje w głowie obraz bardzo ciekawego i nieznanego nauce indywiduum molekularnego, które to składa się z połowy cząsteczki wody, jonu srebra i dużej ilości elektronów, a ponieważ nasz filtr kosztuje tylko 1250 złotych (czyli znacznie mniej od LHC) jest to zakup niezwykle opłacalny.

screen jednej z aukcji w całości

5 komentarzy:

 1. Dobry pomysł na bloga. Sam wpadłem na podobny.
  W temacie "wody dobrej i wody złej" czy "wody żywej i wody martwej" czy "wody elektrolizowanej" bo różnie się to na różnych stronach nazywa, znaleźć można jeszcze więcej takich lapsusów. Polecam poszukanie czegoś o wodzie heksagonalnej, czyli szczególnej formie wody, możliwej do wyprodukowania przez stawianie dzbanka na specjalnej podstawce, w której cząsteczki przybierają kształt sześciokąta. Podobnie w temacie srebra koloidalnego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobry pomysł na bloga!

  Mam jedną propozycję: Pod koniec artykułu opisującego bzdurę zrób może podtytuł "FAKTY" i w 3-4 zdaniach napisz właściwe wyjaśnienie dla laików. Chemię miałem w podstawówce, ale chciałbym wiedzieć co Ci "specjaliści" nam wciskają.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny blog, jak coś mi się przypomni z życia to dam cynk ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. to raczej nie chemiczne tylko fizyczne ale też wkurzające... http://allegro.pl/masywna-magnetyczna-bransoletka-stal-316l-b12-i1591277706.html

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja proszę o kanał RSS ;)

  OdpowiedzUsuń